دکوراسیون داخلی آرایشگاه

دکوراسیون داخلی آرایشگاه

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی:

امروزه طراحی و دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی و آرایشی و بازسازی آن ها اهمیت ویژه ای دارد.

باتوجه به سبک های دکوراسیون داخلی مانند مدرن ، رترو ، چایلد ، مینیمالیست ، و دیگر سبک ها که مردانه یا زنانه بودن آرایشگاه و سلیقه مشتری در انتخاب آن موثر است شروع به بازسازی و طراحی داخلی آرایشگاه ها میکنند.

خدماتی که ارایه می شود باید کیفیت بالایی داشته باشد و  بتوانند رضایت مشتری ها را جلب نمایند  دقت کنید که نحوه ی چیدمان و  طراحی دکوراسیون داخلی در ذهن مشتری ها تاثیر میگذارد بنابراین آرایشگران موفق به زیبایی و جذابیت محیط و سالن خود اهمیت ویژه ای می دهد تا تاثیر مثبتی بر روی مراجعه کنندگان بگذارد .

برای دکوراسیون داخلی آرایشگاه های کوچک باید از تعداد بیشتر آینه و رنگ های روشن استفاده کنیم تا فضا بزرگتر به نظر بیاید. از متریال و رنگ های کم و یا حتی تک  ویا در نهایت از دو رنگ متفاوت استفاده کنید سعی کنید بیشتر از طرح هایی که فرمت عمودی دارند در طراحی به کار ببرید.

اگر میخواهید دکوراسیون داخلی سالنتان ساده باشد بهتر از  از ست های میز های آرایش آماده به همراه آیینه های بزرگ با قاب های زیبا استفاده کنید.

دیوار هارا با رنگ و هنر های خاص و جالب و یا تصاویر و تابلوهایی که مرتبط به موضوع زیبایی و آرایش باشد طراحی کنید.

موضوع اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی رنگ است که ارتباط بصری کل فضا را حفظ میکند که انتخاب آن بستگی به سبکی دارد که انتخاب کردید که این رنگ محیط باید هماهنگ با اکسسوری و مبلمان و دیگر لوازم آرایشگاه باشد.

یک دکوراسیون داخلی لوکس به معنای استفاده از وسایل و تجهیزات گران قیمت نیست بلکه سلیقه و هنر به کاربردن وسایل مختلف از جمله رنگ ، نور پردازی ، مبلمان ، آینه ها و … به شکل صحیح میباشد که فضا را برای مشتریان خوشایند می کند .

در دکوراسیون داخلی قسمت پذیرش ، باید پیشخوان دارای فضای لازم برای قرارگیری کامپیوتر و تجهیزات لازم و ویترینی برای معرفی محصولات سالن باشد چرا که محل ورود و خروج مشتریان به سالن است و میتواند برای خرید مورد توجه قرار گیرد. قسمت ورودی و پذیرش باید به گونه ای باشد که مراجعین بعد از ورود به سالن دچار سردرگمی نشوند و در بخش پذیرش با تمام احترامات مورد استقبال و احترام مسئول بخش پذیرش قرار گیرند .

برای دکوراسیون داخلی مانیکور ، صندلی و دراور های کشویی به دلیل  انعطاف پذیری و ارگونومی که دارند انتخاب مناسبی است. همچنین برای مخفی نگه داشتن برخی فضاها بهتر است روی در های کابینت را آینه بزنیم.

باید فضایی برای خدمات اسپا و ماساژ جدا از سالن اصلی در نظر بگیریم. معمولا در این قسمت تخت های مخصوص، کمدها، قفسه ها، روشویی و کابین های دوش قرار میدهند.نورپردازی این قسمت باید ملایم باشد تا برای مراجعین ایجاد آرامش کند.  با استفاده از شمع و گیاه میتوانیم آرامش محیط را بیشتر کنیم.

 •  استفاده از وسایل و تجهیزات مدرن و سالم
 •  ایجاد هماهنگی و تناسب در وسایل  و تجهیزات مختلف موجود در آرایشگاه
 • استفاده از تابلو های زیبا و جذابب آراستن برای جداره ها هماهنگ با فضای داخلی آرایشگاه
 • استفاده از آیینه به اندازه ی کافی درجهات گوناگون و جداره ها هم برای بازتاب شدن نور و هم برای دیدن تصویر مشتریان در زوایای مختلف.
 • تفکیک قسمت های مختلف آرایشگاه با توجه به فعالیت هایی که در سالن های زیبایی انجام می شود مانند بخش مدیریت ، پذیرش ، مانیکور ، براشینگ ، اپیلاسیون ، ماساژ ، شینیون و …
 •  انتخاب رنگبندی مناسب برای قسمت های مختلف آرایشگاه با توجه به جنسیت و روحیات مخاطبان خود .
 • توجه به تاثیر تیرگی روشنی و هارمونی رنگ ها روی محیط داخلی و روحیه ی افراد
 •  استفاده از ابزارهایی برای تزئینات داخلی مانند کاغذ دیواری ، گچبری ، آینه های تزئینی ، کناف و …
 •  نورپردازی مناسب
 •  اگر سالن زیبایی متراژ مناسبی برای طراحی دارد، بهتر است برای حرفه ای تر نشان دادن کار بخش های گوناگون آرایشگاه را از همدیگر تفکیک کنید.
 • درقسمت انتظار مشتریان ، از کتاب ها و ژورنال های آرایشی و بهداشتی به روز استفاده کنید.
 • به قسمت سرویس بهداشتی نیز بها بدهید.
 • اگر سالن امکان استفاده از پنجره رو به فضای بیرون دارد پیشنهاد می شود که صندلی ها را رو به پنجره قرار دهید تا مشتریان علاوه بر قرار گرفتن جلوی آینه به تماشای منظره بیرون نشسته و لذت ببرند.

چند نمونه پلان آرایشگاه

Share this post

Comments (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *