بازسازی و نوساز ی منازل

بازسازی و نوساز ی منازل

چه چیزی باعث میشود شما تصمیم به باز سازی بگیرید؟

بازسازی ساختمان چیست؟

 

طبق بررسی های انجام شده نوسازی و بازسازی از عصر ایران باستان در ایران مرسوم بوده است.

امروزه بازسازی ونوسازی ساختمان در سراسر دنیا عملی کاملا شناخته شده است.

بازسازی در مفهوم کلمه متردافی است که از کلمه مرمت می آید، به این معنی که شخص و یا گروهی بر روی یک اثر، فعالیت و مداخله ایی فنی انجام میدهند تا بتوانند تضمین تداوم بیشتر وجود آن اثر را به وجود آورند.

دیزاین خانه

 

دکوراسیون داخلی منزل یا دیزاین خانه طبق تعریف علمی: « مجموعه هماهنگ طراحی شده برای بهتر نشان دادن رنگ‌ها، لوازم منزل و سایر اشیاء در یک فضا یا ساختمان ودر نظر گرفتن اصول زیبایی شناسی و سازه ای طوری که بهره برداری از آن ساده و کارآمد باشد ».

نیاز به تعمیر و نگهداری از یک بنا ویا تغییر در نیازهای خانواده ،بازسازی و یا نوسازی اتفاق می افتد.

بخش مهم زندگی هر کسی در فضایی سپری میشود که رابطه تنگاتنگی با دیزاین خانه و دکوراسیون آن محیط دارد.بنابراین طراحی داخلی باید به گونه ای باشد که علاوه بر رفع نیازهای اساسی مثل نیاز به سرپناه و آرامش فیزیکی و متناسب با فعالیت های روزانه ،قابلیت تعمیر و جایگزینی راحت در آن پیش بینی شود. 

اگر بازسازی بدون در نظر گرفتن همه نیازها و هزینه کل پروژه و بدون برنام ریزی مناسب انجام شود باعث، صدمات و تلفات زیادی از نظر مالی و همچنین کیفیت کار میشود.هدف ما این است که به هر یک از مشتریان بازسازی را با کیفیت عالی، کارایی بی نظیر و تکمیل در زمان با قیمت رقابتی ارائه دهیم.

 

تاریخچه بازسازی و مرمت در دوران مختلف تاریخ :

بازسازی بنا ها و آثار در دوره ی رنسانس قرن ۱۴ تا ۱۶ میلادی :

آثار هنری و بنا های تاریخی زیبایی در این دوره تاریخی در دنیا ساخته شده؛ که بازسازی ساختمان ها اغلب از روی یک طرح و مدل از قبل تعیین شده انجام می شد همچنین مهمترین اصلی که معماران این دوره برای بازسازی ساختمان ها پیروی می کردند، تاکید بر زیبایی ساختمان ها و بناها بود؛

(و اینکه اعتقاد داشتن بنا های تاریخی جامانده از گذشته نقص های فراوانی دارند و نیاز به تکمیل و بازسازی از تمام جوانب دارند. این مسائل و اعتقادات معماران این دوره باعث به وجود آمدن آثار زیبایی در این دوره تاریخی شده است که تا به امروز نیز بسیاری از این آثار پا برجا می باشند.)

بازسازی در دوره انقلاب صنعتی :

با توجه به شوکفا شدن بسیاری از مشاغل و افزایش آگاهی مردم در جهان در این دوره ، بازسازی ساختمان ها و بناها و آثار تاریخی وارد بعد جدیدی شد.اعتقادات عصر رنسانسی کنار رفت، معماران و متخصصان بازسازی به تکمیل و اضافه کردن قسمتی به بنا دیگر تاکید نکردند و بیشتر به نگه داری و ثبت این بنا ها و آثار پرداختند.

(در این دوره اتفاقات زیادی برای حفظ و بازسازی ساختمان های تاریخی اتفاق افتاد ، ازجمله این موارد :

 1. راه اندازی بسیاری از موزه های تاریخی برای حفظ و بازسازی آن
 2. همچنین همایش های آثار هنری به منظور حفظ این آثار و بنا های تاریخی
 3. بازسازی ساختمان های تاریخی به منظور حفظ و ماندگاری آنها)

می توان گفت این دوره تاثیر چشمگیری در ماندگاری بسیاری از بنا های تاریخی تا به امروز داشته است. بازسازی هایی که با حفظ نمای اصلی ساختمان ها و طرح اولیه آنها اتفاق افتاد.

بازسازی بیشتر در کدام فضاهای خانه انجام می پذیرد:

۱-آشپزخانه از دید معماران قلب خانه می باشد.بازسازی آن شامل تجدیدات جزئی مانند دفع مجدد یا بازپرداخت کابینت ها، شستن و نقاشی کردن یا رنگ آمیزی آنها یا تعویض کابینت ها , تخریب دیوارها , تخریب آرک های قدیمی و رابیتس کاری ها , نوسازی و یا حتی در صورت لزوم جابه جایی لوله کشی ها , کف سازی , کاشی بین کابینتی و تبدیل آشپزحانه با معماری قدیمی و close  بر اساس سلیقه مالک و با مشورت طراح داخلی به آشپزخانه  open و استفاده بهتر از تمامی فضاهای موجود در آن.خانه خود را با یک آشپزخانه جدید با نخل سبز تغییر دهید.

۲- از جمله متداول ترین مراحلی که در فرایند بازسازی حمام و سرویس بهداشتی انجام می گیرد ابتدا عایق بندی دیوار و کف ها , تعمیر لوله کشی ها و تاسیسات ، نقاشی دیوار ها و تعویض کاشی ها ، تعویض شیر آلات ها، بازسازی تهویه این مکان ها ، جابه جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه ها و…

۳-تعویض تاسیسات قدیمی خانه که این کار باعث می شود در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

۴- استفاده از تزئیناتی مثل کاغذ دیواری که هم تنوع آن زیاد است هم نسبت به رنگ زمان کمتری لازم دارد.

پنل های دکوراتیو سه بعدی , پوستر سه بعدی , دیوار پوش , سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و وبسیاری از گزینه های دیگر، بهتین نوع پوشش برای دیوار ها هستند..

۵-تعویض کفپوش خانه

۶- بازسازی اتاق خواب معمولا متناسب فردی است که از آن استفاده می کند. معمولا در اتاق خواب کودک مخصوصا دختر از رنگ های روشن و شاد استفاده میکنند. در خانه های قدیمی معمولا کمد دیواری ها از طریق دیوار کشی و چهارچوب فلزی انجام می شد که این مصالح و قطر دیوار های کمد ها فضای زیادی از اتاق را اشغال می نمود اما امروزه در بازسازی اتاق خواب از کمد دیواری های ام دی اف که قطر دیوار های آن ها بسیار کم است اما مقاومت بالایی دارد،استفاده می شود.

اندازه و متراژ کمد دیواری وابسته به تخت خواب می باشد (اگر تخت خواب یک نفره باشد کمد دیواری بزرگ تر و اگر تخت خواب دو نفره باشد کمد دیواری کوچک تر در نظر گرفته می شود.)

بازسازی خانه توسط نخل سبز با موفقیت بسیاری از پروژه های بازسازی اعم از پروژه های کوچک و بزرگ مسکونی را تکمیل کرده است. ما در نوسازی و ساخت املاک مسکونی، در بازسازی آشپزخانه و حمام، نصب کفپوش، و انواع پروژه های دیگر تخصص داریم. همچنین ما دارای مدرک ثابت شده برای موفقیت در تکمیل پروژه ها به موقع و ارتباط کامل با مالک در طول تکمیل پروژه هستیم.

نحوه چیدمان و طراحی منزل:

 

بعد از بازسازی خانه آنچه که بیشتر از همه مهم است نحوه ی چیدمان وسایل است

که با دیدن نمونه های بیشتر این کار این کار آسان تر صورت میگیرد.

مراحل بازسازی ساختمان یا بازسازی ؟

کار بازسازی ساختمان به ۲ دسته اصلی تقسیم می شود؛

 

 

الف) بازسازی و مرمت بخش های اصلی که در استحکام بنا تاثیر دارد.

ب ) مرمت و بازسازی قسمت های قابل دید برای زیبایی و نوسازی تجهیزات ساختمانی

در ابتدا باید اطلاعاتی کامل و جامع از ساختمان خود و شرایط کنونی آن داشته باشیم. و قبل از تصمیم گیری برای بازسازی خانه یا ساختمان ببینیم این امر مقدون به صرفه هست یا خیر؟” چرا که اگر اسکلت ساختمان در طی سال های زیاد دچار مشکل شده باشد، و یا سقف طاق ضربی فرسوده باشد، ممکن است بازسازی برای شما خطر جانی به همراه داشته باشد. برای مشاوره در این زمینه می توانید به نخل سبز مراجعه کنید. و ما با توجه به دانش و مهارت ویژه خود ، شما را در بازسازی منزل خود به بهترین نحو ممکن یاری خواهیم کرد .

شاید تخریب ساده به نظر برسد، ولی این مرحله یکی از پرخطرترین مراحل در بازسازی و نوسازی ساختمان است. به همین دلیل است که تخریب باید حرفه ای و مهندسی انجام شود. اما متاسفانه گاهی بر اثر  بی تجربگی پیمانکار، تخریب باعث هزینه دیه چندصد میلیونی در پروژه و متوقف شدن آن میشود.

در این مرحله با توجه به نیاز های مشتری و نظر و سلیقه ی او و همچنین در نظر گرفتن موقعیت ساختمان شروع به بازسازی خانه میکنند.

در این مرحله باید ببینیم که آیا بعد از مرحله ساخت، نیاز به گچکاری داریم یا خیر.که در صورت نیاز به کمک سفیدترین و مرغوب ترین گچ ،گچکاری انجام میگیرد.

پتینه یکی از تکنیک های مدرن در نقاشی ساختمان است که میتوان روی سطوح مختلف مثل دیوار، سقف، سطوح فلزی،پارتیشن ها و … اجراکرد. هنر کهنه کردن اجسام و سطوح که علاوه بر بخشیدن زیبایی و جذابیت به سطوح مختلف، پوشش محافظتی نیز هست که آن ها را از زنگ زدگی و آسیب های آب و هوایی می تواند مصون نگه دارد.

پتینه را در دو گروه رنگ و بافت می توان تقسیم بندی کرد. که هر کدام دارای صدها رنگ و نقش زیبا هستند.

پتینه کاری هم به صورت پتینه برجسته و هم غیربرجسته انجام می شود. همچنین پتینه ابر و باد، پتینه طرح چوب ،پتینه طرح ترک، پتینه طرح سنگ و انواع دیگر پتینه زیبایی خاص خود را دارد و باعث انرژی مثبت در ساختمان میشود. از مزیت های آن میتوان قابل شستشو بودن، دوام وپایداری ، پوشاننده ترک ها وقابل ترمیم مجدد را نام برد.

مرحله ی بسیار مهم در بازسازی مرحله نورپردازی،است.اگر نورپردازی درست و اصولی باشد،باعث زیبا شدن ساختمان می شود. این نور پردازی میتواند با استفاده از چراغ های هالوژن ونورهای رنگی و مخفی باشد که طرفداران زیادی دارد.

پعد از انجام مراحل بالا، می بایست یک نوع کف مناسب را برای ساختمان انتخاب کنیم .

انتخاب رنگ ساختمان در بازسازی منزل از مواردی است که کاملا بستگی به مشتری و سلیقه ی او دارد.

از میان گزینه های فراوانی که پیش رو دارید می بایست به دقت بررسی کرده و با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم بگیرید.

بهتر است قبل از انتخاب، نمونه کارهای اجرا شده مختلفی را بررسی کنید.

در این مرحله،بعد از انجام پوشش دیوارها در تعمیرات ساختمان می بایست قرنیز ها راهماهنگ با محیط که جزء مسائل طراحی معماری داخلی میباشد اجرا نمایید. قرنیز ها باید هم با کف (مثلا پارکت) و هم با دیوار (مثلا کاغذ دیواری) به کار رفته هماهنگ باشند.

بعد از تمام مراحل بازسازی آنچه که مهم است چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه است که باعث دیده شدن همه زحمات و هزینه های انجام شده میشود که این مرحله نیازمند دیدن مدل های مختلف میباشد. ما نیز شما را در این مرحله یاری نموده و گزینه های فوق العاده ای را به شما ارائه خواهیم کرد.

آنچه که طراحان باید از شما طی مراحل بازسازی بدانند:

 • طراح ابتدا باید بداند شما چه چیزی را میپسندید و از از نیازها و علائق شما آگاهی پیدا کند و سلایق خود را به شما تحمیل نکند.
 • سپس باید بداند به چه چیزی علاقه ندارید و بدتان می آید.
 • رنگی بیشتر میپسندید چیست.
 • چه رنگی را دوست ندارید استفاده شود.
 • آیا در ذهن شما چیزی  به عنوان منبع الهام برای رنگ وجود دارد.
 • چه سبک و ظاهری مد نظرتان است.
 • طراح باید بداند از آن فضا چه استفاده ای میکنید.
 • آیا در طراحی نیاز خاصی مثلا نیاز افراد سالخورده در آن فضا وجود دارد.
 • فرایند بازسازی طی یک مرحله انجام شود یا چند مرحله
 • و در آخر هزینه ای که برای بازسازی در نظر گرفتید.

مفتخریم اعلام داریم که تیم نخل سبز آماده خدمت رسانی به کلیه شهروندان شهر تهران می باشد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *