طراحی و معماری خوابگاه دبیرستان

UCLA Saxon

 

Architects
Studio E Architects

Location
#Los_Angeles, CA, #USA

Area
۱۰۴۲۷۵.۰ ft2

Project Year
۲۰۱۵

Photographs
Benny Chan

Manufacturers
۳form, Draper, James Hardie, Karndean, Metal Sales Manufacturing Corp., Otis, Resysta, Shaw, Arcadia, Heath Ceramics, corten steel, Caesar Stone

طراحی خوابگاه دبیرستان UCLA شامل عرصه ها و فضاهای زیادی است که برای اقامت دانش آموزان طراحی شده است. دبیرستان UCLA بر حسب شبکه ای از فضاهای شیک و ساده به همراه سیرکولاسیون دقیق ارائه شده تا بهترین ارتباط بین دانش آموزان و محیط کامل باشد. طراحی دوباره سایت پلان فرصت طلایی برای ارتباط ساختمان خوالگاه با محوطه را به وجود آورد و باعث شد که وسایل نقلیه بتوانند وارد محوطه شوند. مسیر دوچرخه و موتور سیکلت به نوعی عمل پاکسازی فضا بیرون را انجام داده است. اختلاف سطوح در سایت پلان و تقسیم بندی مناسب سبب شده تا هر کدام از دانش آموزان بتوانند با دوچرخه تا نزدیک ساختمان بروند.

طراحی پلان شامل ۹۶ سوئیت دو خوابه با امکانات کافی برای دانش آموزانی است که از شهرهای دیگر آمریکا برای تحصیل آمده اند. بخش های مختلفی برای این خوابگاه تعبیه شده که شامل کافه تریا، کتابخانه، و فضای گردهمایی می باشد. حجم و پلان پروژه فوق بر اساس یک الگوی ماژولار تشکیل شده و از یکنواختی در سیرکولاسیون پرهیز کرده است. سازه ساختمان از قاب ها و ستون های پولادی است و احجام عرصه ها توسط متریال چوب و شیشه پوشش شده اند. استفاده از سازه فلز و چوب به دلیل سرعت اجرای کار بوده که یکی از خواسته های کارفرما به شمار میرفته است.

طراحی خوابگاه