معمار موفق

معمار موفق

معمار موفق

اگر دانشجوی سال آخر معماری هستید یا تحصیلات معماری خود را به اتمام رسانده اید و حالا قصد ورود به بازار کار را دارید به نکات زیر توجه کنید شما دو راه در پیش رودارید حالت اول  می خواهید در دفاتر معماری یا دفاتر خدمات الکترونیک یا شهرداری و…. استخدام شوید  و حالت دوم  خود قصد تاسیس دفتر معماری خود را دارید:

در حالتی که می خواهید استخدام به عنوان مهندس معمار شوید به نکات زیر توجه کنید :

۱- آموزش و تسلط به نرم افزارهای معماری  و تکمیل یک پورتفولیو معماری( دقت داشته باشید که شرکت های خصوصی به ندرت حاضرند معماری استخدام کنند که صرفا مدرک دارد و از مهارت و تجربه خالیست . )

۲- سعی کنید تا حد امکان با افراد شناخته شده در حوزه معماری -در همه سنین و سطوح- آشنا شوید.در گروه‌های شناخته‌شده و حرفه‌ای معماری عضو شده و شبکه حرفه‌ای خود را گسترش دهید.

۳-متفاوت باشید (اگر  بتوانید توانایی های معماری خود را به طور متفاوتی از سایرین ارایه دهید قطعا موفقیت هایی بیشتری را کسب خواهید کرد )

۴- در روز مصاحبه  با ظاهر صد در صد آراسته و مرتب بروید و  خود را فردی دلسوز و مسءولیت پذیر معرفی کنید .پیشنهاد کار آزمایشی در حد یک هفته را بدهید .اگر هیچ سابقه کاری ندارید اگر پیشنهاد کار آموزی رایگان را هم بدهید اصلا ضرر نکرده اید چون معمولان مدیران حاضر به ریسک و قرار دادن سرمایه چندین ساله خود در دست کسی که هیچ سابقه ای ندارد را نمی کنند .

اگر هیچ کدام از شرایط ذکر شده را ندارید وقت خود را هدر ندهید تا زمانی که به شرایط ایده آل نرسیده اید دنبال کار نباشید چون فقط باعث سواستفاده از شما خواهد شد  بلکه برنامه ریزی کنید و خود را از نظر علمی و مهارتی کامل کنید باور داشته باشید اگر تسلط صد درصد در سه نرم افزار داشته باشید قطعا شما انتخاب نمیشوید بلکه انتخاب می کنید .

اما اگر شما یک معماری هستید که قصد دارید شرکت معماری خود را تاسیس کنید باید به موضوعات زیر توجه کنید :

۱- توصیه اکید داریم که در صورتی که سابقه کار جدی در این زمینه را ندارید درجه اول مدتی را در دفاتر معماران به نام حتی به عنوان کار آموز مشغول باشید تا از روند  شناخت بازار و بازاریابی و نحوه قراردادنویسی و نحوه مدیریت دفتر برخورد با مشتری و پرسنل مدیریت مالی را به خوبی مطلع باشید .

۲- سعی کنید قبل از هزینه های مکان و دکوراسیون بازار هدف خود رابیابید برای مثال سعی طراحی داخلی فضاهای مسکونی یا طراحی نما یا بازسازی و مرمت یا طراحی داخلی کلینیک ها را انتخاب کنید و از طریق لینک هایی از طریق دوستان یا اقوام یا فضای مجازی چند پروژه ساده را انجام دهید .

۳-داشتن یک وبسایت در کسب و کار شما بسیار تاثیر گذار است و اعتبار زیادی به کسب و کار شما می بخشد.اگر شما قطعا به این نتیجه رسیده اید که باید کسب و کار خود را داشته باشید پس هر چه سریع تر در زمینه طراحی سایت خود و معرفی خود به بازار  و رقبا کوشا باشید.

۴- سعی کنید به تمامی نرم افزار ها تسلط یا حداقل آشنا باشید که  بتوانید بر انجام کار های پرسنل تسلط داشته باشید این موضوع باعث کاهش سواءستفاده آن ها خواهد شد

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *