CityEngine/سیتی انجین

cityEngine/سیتی انجین چیست

CityEngine/سیتی انجین   یک نرم افزار تخصصی در زمینه شهر سازی است ، با استفاده از CityEngine  سیتی انجین می توانید برای پروژه های انیمیشن ،بازی سازی،عمران، معماری،جلوه های ویژه و … شهرهای با جزییات  و کیفیت بالا بسازید.

cityengine و اهمیت یادگیری آن :

cityengine یک نرم افزار قدرتمند است که قابلیت های بسیار زیادی دارد و برای مدیران شهری ومهندسان شهرسازی واجب و لازم است که به این نرم افزار  تسلط داشته باشند .آنچه که cityengine را می تواقدرتمندتر و کاربردی تر کند  استفاده  از زبان python و اسکریپت نویسی می باشد  .از دیگر نرم افزار های مورد استفاده و تعامل با cityengine می توان به Gis اشاره کرد .

آموزش سیتی اینجین

cityengine را می توان با استفاده  از زبان python و اسکریپت نویسی کاربردی تر  مورد استفاده قرار داد .از دیگر نرم افزار های مورد استفاده و تعامل با cityengine می توان به Gis اشاره کرد .

نرم افزار ArcGIS در زمینه سه بعدی سازی دارای ابزار جانبی ۳D Analysis ودو برنامه جانبی بنام­های ArcScene و ArcGlobe است که در سه بعدی سازی شهرها و بخصوص نماهای شهری کمبودهایی داشت که بدین طریق برطرف شده است. 

یکی از توانایی­های مهـم نرم افزار CityEngine تبادل اطلاعات با ArcGIS است. این بدین معنی است که می­توان لایه­های اطلاعاتی دوبعدی خود را به نرم افزار CityEngine منتقل و پس از سه بعدی کردن و اعمال قوانین مربوطه برروی آنها، در برنامه­هایArcScene و ArcGlobe نمایش داد.