ایده های معماری

ایده های معماری (طراحی داخلی آشپز خانه )

در طراحی آشپزخانه به نکاتی از قبیل رنگ دیوار ،کابینت و انواع شلف ها و به کار گیری از فضاهای به ظاهر پرت و …. توجه کرد . با استفاده از نور پردازی و ویترین ها و اسافاده از شیرآلات شیک و تناسب رنگ وسایلمورد استفاده در آشپزخانه می توان فضای دلنشینی ایجاد کرد .
حتما یک نشیمن کوچک حتی اگر به اندازه یک صندلی راحتی باشد باید در نظر گرفت
در بالا یا کنار اجاق گاز، استندی برای نگهداری در قابلمه و ماهی‌تابه‌ها قرار داد.

برای نقاطی که مدت زیادی در مانند جلوی سینک یا میز کار آشپزخانه، فرش در نظر گرفت .حتما ۲ سطل زباله در نظر بگیرید؛ یکی برای آشغال خشک و قابل بازیافت و یکی برای زباله تر.

طراحی داخلی آشپزخانه
طراحی داخلی آشپزخانه
آشپزخانه در طراحی داخلی
طراحی داخلی آشپزخانه
آشپزخانه

ایده های معماری ویژه اتاق های دو نفره

 

placeholder image

اتاق خواب نوجوان

نوجوانی، مرحله تغییرات اساسی است. تغییراتی که در ابعاد مختلف جسمی، روانی و اجتماعی نمود پیدا می‌کنند. وجود این تغییرات، نیازهای جدیدی را برای وی بوجود می‌آورد. برآورده شدن مناسب این نیازها به نوبه خود سازگاری سریع‌تر و بهتر او را با آن‌ها میسر می‌سازد. در کنار بحران و تحولی که نوجوان در این دوره سنی تجربه می‌کند، عدم برآورده شدن این نیازها به شیوه مناسب مشکلات بیش‌تر را موجب می‌شوند. از این لحاظ توجه به شناخت این نیازها قدم اساسی در کمک به نوجوان، در گذر از این دوران است. خانواده و‌ در سطح گسترده‌تر اجتماع، با کاربست شیوه‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسب، بهداشت دوران نوجوانی را فراهم آورده و زندگی و شخصیت سالم‌تری را برای وی رقم می‌زند.

رشد جسمی، ویژگی‌ بارز تغییرات دوران بلوغ است. به دنبال رشد قد، وزن، رشد عضلات و حجم قلب و تغییرات متابولیکی، نیازهای تغذیه‌ای وی تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد. در دوران نوجوانی نیازهای غذایی نوجوان هم از لحاظ کمیت ( به علت ازدیاد سرعت رشد ) و هم از لحاظ کیفیت، قابل اهمیت است.

لذا با توجه به توضیحات داده شده یکی از نیاز های ضروری نوجوانان با توجه به تغییرات روحی و جسمی آن ها تغییر دکوراسیون اتاق های آن ها می باشد .

در ادامه شما را با چند ایده طراحی داخلی اتاق خواب نوجوانان آشنا می کنیم

اتاق دو نفره

در این اتاق باید کلیه فضاها براساس نیازهای طرفین باشد و به روحیات هر دو نفر توجه شود در ادامه چندین نمونه عکس از ایده های اتاق های دو نفره نمایش داده می شود .

طراحی داخلی سرویس بهداشتی

با پیشرفت علم معماری و به خصوص طراحی ذاخلی سبک سرویس های بهداشتی کاملا متفاوت شده و دیگر مثل سابق ساده و قابل چشم پوشی نیست در ادامه طرح هایی از سورویس های بهداشتی رو معرفی می کنیم

بالکن و یا تراس در خانه های کوچک و آپارتمان ها جزء مهم ترین  فضاهای ساختمان هستند که باید به جزئیات و دکوارسیون آن ها اهمیت داده شود. در ادامه این مطلب ایده هایی متفاوت و مدرن را برای طراحی دکوراسیون بالکن و یا تراس در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

ایده ها و نکات طراحی بام سبز :

در طراحی پشت بام سبز رعایت نکات زیر برای الهام یک ایده قوی ضروری است :

۱. آن را باز نگه دارید

باز نگه داشتن فضا یکی از اولین و مهم ترین اصول بام سبز است منظور از باز بودن قابلیت روئیت بودن اطراف بام است که برای مثال می توان از شیشه های نشکن استفاده کرد .

roof garden

۲-گیاهان بلند و درختان را رشد دهید:

اگر یک پشت بام بزرگ دارید یابخواهید یک باغ واقعی مانند را احساس کنید، پوشش گیاهی کمی در اطراف دیوارها برای به حداکثر رساندن سبز و محدود کردن خود را از بقیه شهر. رشد بامبو و علف های هرز یک ترکیب خوب است .

ایجاد تخت های بزرگ

اگر سقف شما پشتیبانی می کند، ساختن تخت های مجاور مجاور دیوارها یک ایده خوب است. شما می توانید تخت های چوبی یا تخت هایی را که از فلز ساخته شده است اضافه کنید. اگر دوست دارید، شما همچنین می توانید تخت های بلند بتن را بسازید – ۲ فوت عمق و گسترده می شود اندازه بزرگ، در آنها شما حتی می توانید رشد بوته های درختچه و درختان کوچک و با نگهداری منظم، هرس و برش ریشه در هر چند سال شما می توانید گیاهان را کنترل کنید.

برای این تخت های مطرح شده اطمینان حاصل کنید که از غشای ضد آب استفاده می کنید و یک مانع ریشه ای ضخیم را ایجاد می کنید که می تواند ریشه ها را متوقف کند و از آسیب دیدن سقف جلوگیری کند. یکی دیگر از ایده این است که سطح بالایی بالایی از سطوح را به سطح بالا ببریم تا بتواند سطوح بالایی را در سطح لمس نکند و ریشه گیاهان ممکن است نفوذ نکنند.

.

هنگامی که به طراحی باغ روی زمین می آید، اطمینان حاصل شود که تنوع در اندازه گیاهان را حفظ می کنید. چند گیاه بزرگ، درختچه و درختان کوچک، پوششهای زمینی، سالیانه باید وجود داشته باشد. همچنین، ظروف سایز مختلف را خریداری کنید، این امر نگاهی عالی به باغ پشت بام می دهد.

مبلمان

پیشاپیش تصمیم بگیرید که چه نوع مبلمان شما می خواهید خرید کنید. آیا می خواهید مدتی بنشینید  یا می خواهید در آنجا شام داشته باشید؟ شما باید در مرحله اولیه انتخاب کنید مبلمان مناسب سبک و تم باغ شما مناسب است.

 نقطه کانونی را اضافه کنید

نقطه کانونی چشم به سمت آن جذب می شود. هر چیزی می تواند یک نقطه کانونی باشد که توجه را جلب می کند. ویژگی آب، درخت بلند، تنظیم زیبا از گیاهان کانتینری، مجسمه و غیره